„Magiczne zakątki Gminy Rytwiany” plener malarski w gminie Rytwiany

Foto: Starostwo Powiatowe

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Informacji Turystycznej w Rytwianach z przyjemnością informuje, że na terenie naszej gminy trwa plener malarski w ramach projektu „ Magiczne zakątki Gminy Rytwiany- Plener malarski” .

Plener realizowany jest przez Stowarzyszenie „ Aktywna Kłoda” przy współpracy z naszym Centrum Kultury w Rytwianach. Projekt finansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Staszowie, Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Informacji Turystycznej w Rytwianach oraz środków własnych Stowarzyszenia „ Aktywna Kłoda” w ramach działania„ Promocja z zakresu upowszechniania twórczości i kultury poprzez organizację plenerów malarskich, fotograficznych i rzeźbiarskich, promocja zabytków i wydarzeń historycznych. W wydarzeniu udział bierze czworo artystów ze Stowarzyszenia Artystów Plastyków Świętokrzyskich. Plener malarski trwa 7 dni w terminie od 20.08.2012r. – 26.08.2012r. W trakcie trwania projektu artyści odwiedzą najpiękniejsze zakątki naszej gminy takie jak – modrzewiowy kościół w Strzegomiu z XVI w. , ruiny zamku z XV w., pałac Radziwiłłów w Rytwianach, rezerwat przyrody „ Dziki Staw”, młyn na Grobli, przydrożne krzyże i kapliczki, młyn w Niedziałkach, Zespół Pałacowo – Parkowy w Sichowie Małym. Zwieńczeniem projektu będzie wernisaż malarski, który odbędzie się dnia 26.08.2012 podczas Dożynek Gminnych na stadionie sportowym w Rytwianach. Wszystkich, chcących podziwiać efekty pracy artystów zapraszamy również na wystawę poplenerową, która trwać będzie do dnia 23. 09.2012r. w budynku GCKSiIT w Rytwianach ulica Szkolna 1.