Uhonorowano najlepszych sportowców 2012 roku

W piątek, 1 lutego br. na gali w Targach Kielce poznaliśmy laureatów plebiscytu sportowego województwa świętokrzyskiego. Wojewódzka gala sportowców odbyła się już po raz 61. W uroczystości wzięło udział wiele sław polskiego sportu: olimpijczycy, medaliści mistrzostw świata, Europy i Polski. W imieniu władz powiatu staszowskiego nagrody laureatom z terenu naszego powiatu wręczał wicestarosta Michał Skotnicki oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Staszowa – Bonifacy Wojciechowski.

Laureaci z powiatu staszowskiego:
Trenerem roku w powiecie staszowskim został Marcin Janowski – Rytwiany, piłka ręczna. Ma 31 lat. Nauczyciel i trener. Prowadzeni przez niego piłkarze ręczni z Gimnazjum Rytwiany zajęli trzecie miejsce w finale wojewódzkim szczypiornistów, który odbył się w Stadnickiej Woli.

Wśród sportowców miejsce I zdobyła Angelika Woszczyńska – (UMKS Niedźwiadek Staszów, strzelectwo) Ma 18 lat. W minionym roku z powodzeniem radziła sobie w ogólnopolskich zawodach strzeleckich. Należy do polskiej czołówki w swojej kategorii wiekowej.
miejsce II zdobył Rafał Merchut – (Pogoń Staszów, piłka nożna). Ma 25 lat. Jeden z podstawowych obrońców staszowskiego zespołu, dobrze radzi sobie także w grze ofensywnej.
miejsce III zdobył Sebastian Barabasz – (Czarni Połaniec, zapasy) Ma 17 lat. W minionym roku zdobył brązowy medal w zawodach Pucharu Polski Kadetów i na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w kategorii do 46 kilogramów
miejsce IV zdobył Krzysztof Dutka – (Pogoń Staszów, piłka nożna). Ma 24 lata. Piłkarz czwartoligowej Pogoni Staszów. Najczęściej występuje jako lewy obrońca.
miejsce V zdobył Artur Walasek – (Pogoń Staszów, piłka nożna). Ma 25 lat. Środkowy pomocnik staszowskiej drużyny, który dobrze radzi sobie zarówno w grze ofensywnej, jak i defensywnej.