Biegacz ze Staszowa drugi w Lublinie

lublin1

Damian Walczak mieszkający w Staszowie, a reprezentujący klub UKS Żaczek Połaniec zajął dobre drugie miejsce w niedzielnym biegu na 10km w ramach biegów
z cyklu „Cztery Dychy” do maratonu. Czas Damiana to 33 minuty i 50 sekundy co jest czasem gorszym o 2 sekundy od rekordu życiowego. Wygrał Przemysław Dąbrowski
z AZS AWF Biała Podlaska z czasem 33:16, trzecie miejsce zajął Paweł Wysocki czas 33:53.  Należy dodać, że utrudnieniem dla biegaczy były podbiegi w szczególności ten po dziewiątym kilometrze oraz mocno wiejący wiatr, który dawał się we znaki wszystkim startującym. W sumie w biegu wystartowało 815 uczestników.

– Chciałbym podziękować Urzędowi Miasta i Gminy Staszów za wsparcie finansowe bez, którego moje sukcesy same by nie przychodziły. Przy okazji chciałem zachęcić wszystkich do biegania gdyż na aktywność fizyczną nigdy nie jest za późno, a bieganie jest najlepszym tego przykładem.

Damian przygotowuje się do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegach przełajowych, które odbędą się w Lubinie (woj. Dolnośląskie) w listopadzie. Najbliższe biegi w których będzie uczestniczyć staszowianin:
1. (3.05) Stalowa Wola – 5 km
2. (5.05) Tarnobrzeg – 10 km
3. (12.05) Ostrołęka – półmaraton

Życzmy Damianowi w tym roku samych sukcesów, a na biegowych trasach rekordów życiowych