Dobry występ naszych zapaśników na Mistrzostwach Polski

W dniach 29-01.12.2013 odbyły się II Mistrzostwa Polski Młodzików w stylu wolnym we Włodawie w województwie lubelskim. Mistrzostwa Polski to naprawdę wysokiej rangi impreza sportowa, stratowało w niej aż 161 zawodników z 43 klubów z całej Polski, tym bardziej więc cieszy, że naszemu zawodnikowi Piotrowi Szymańskiemu udało się wywalczyć medal. Piotrek był jedynym zawodnikiem z całego naszego województwa świętokrzyskiego, który zajął miejsce na podium.

Osiągnięcie to tym bardziej zasługuje na podkreślenie, że w tym roku reprezentacja Czarnych wystąpiła bardzo osłabiona. Na zawody z powodu kontuzji nie mógł pojechać jeden z naszych pretendentów do medalu Dominik Machniak i drugi równie dobrze rokujący Wiktor Służalski. Trzeci  nasz faworyt (ubiegłoroczny srebrny medalista tychże mistrzostw) Karol  Czegus wprawdzie w zawodach uczestniczył i nawet poprawił swój ubiegłoroczny wynik zdobywając tym razem złoto, ale wystąpił on już w barwach innego klubu Suples Kraśnik. Jego przejście do Kraśnika związane jest z podjęciem przez niego nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kraśniku.

Piotrek Szymański zdobył wprawdzie tylko brązowy medal, ale jego walka w półfinale pokazuje, że stać go na więcej: przegrał po wyczerpującej walce na punkty 8:6 z zawodnikiem Ceramika Krotoszyn. Za to walkę o brązowy medal Piotrek wygrał pewnie, kładąc na łopatki reprezentanta Slavii Ruda Śląska kończąc walkę przed czasem.

Podsumowując, biorąc pod uwagę brak Dominika Machniaka, Wiktora Służalskiego i Karola Czegusa, występ naszych zawodników można uznać za sukces. Sam fakt udział w Mistrzostwach Polski aż 6 zawodników z naszego Klubu, oraz stoczone przez nich walki dobrze wróżą na rok 2014. Piotr Szymański spełnił oczekiwania  i wpisał się w bogatą tradycję medalistów sekcji zapaśniczej Czarnych Połaniec.

Oto zestawienie wyników zawodników na MP we Włodawie:

Kat 35 kg:

Adaś Piotr – 14 miejsce

Jurkowski Patryk – 16 miejsce

Kat 47 kg:

Władczyk Jakub – 13 miejsce

Kat 53 kg:

Szymański Piotr – 3 miejsce (brązowy medal)

Czwartosz Marcin – 22 miejsce

Kat 59 kg:

Migoń Piotr – 20 miejsce

Reprezentanci MKS Czarni Połaniec są wychowankami trenerów sekcji, Tadeusza Szkwarka i Henryka Skotnickiego.

Comments are closed