XXII Międzynarodowy Puchar Polski w zapasach w stylu wolnym

drugi z prawej P.Dziuba

W dniach 22-24.11.2013 z okazji 35-lecia kraśnickich zapasów ,odbył się XXII MIĘDZYNARODOWY PUCHAR POLSKI W ZAPASACH W STYLU WOLNYM. Turniej rozegrano w dwóch grupach wiekowych: junior i kadet,a na matach stanęło 256 zawodników z 42 klubów w tym 8 reprezentacji zagranicznych. Na te ”małe Mistrzostwa Europy” jak nazywają kraśnicki turniej MKS CZARNI POŁANIEC wystawili 4 osobową ekipę(3-juniorów i 1 kadet),która w klasyfikacji drużynowej zajęła XII lokatę. Natomiast indywidualnie ogromny sukces wywalczył PAWEŁ DZIUBA ,który w kat.wag. do 96 kg w walce o brązowy medal pokonał przez położenie na łopatki zawodnika z Rumunii. Bardzo dobrze walczył również Sebastian Barabasz ,który zajął V miejsce w kat.wag. do 55 kg. Sebastian przegrał tylko decyzją sędziów z aktualnym mistrzem Niemiec,a później wygrywając kolejne walki musiał wycofać się z walki o brązowy medal z powodu kontuzji. Dobrze radzili sobie również reprezentanci Czarnych :Krzysztof Bąk XVIII miejsce w kat.wag do 66 kg (junior) oraz Dominik Machniak XXII w kat.wag.do 63 kg (kadet). Wśród reprezentantów woj.świętokrzyskiego wysoką lokatę wywalczył Jacek Stępień z Guliwera Kielce ,który w kat.wag.do 50 kg był piąty.